Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Budowa Placów zabaw w miejscowościach Mizerna i Czorsztyn

Kolejne place zabaw w Gminie Czorsztyn oddane do użytku najmłodszych.

Wokół jesień, rankiem mgła otula świat, jest leniwie i sennie. Ale to jeszcze nie czas, jeszcze nie pora na przedzimowy sen, czy nawet drzemkę!

Piękna jesienna pogoda jest doskonałą okazją do korzystania z ostatnich ciepłych dni, spacerów czy wspólnych zabaw. Pamiętają o tym szczególnie dzieci, których wprost nie można nie zauważyć przejeżdżając obok kolejnych, nowo otwartych placów zabaw w Gminie Czorsztyn.

Ten w Mizernej został opanowany przez tzw. starszaków. Jedni pokonują rzędy kolejnych drabinek, by wspiąć się na szczyt, inni niczym zawodowi strażacy raz po raz zjeżdżają w dół po metalowej rurze. Jest i kilku myślicieli, którzy rozgrywają zaciekły turniej w kółko i krzyżyk. Obserwując z boku tę wesołą gromadę można doszukiwać się w najmłodszych pierwszych naturalnych predyspozycji osobowych lub po prostu przez moment cieszyć się beztroską, dobrą zabawą.

W Czorsztynie na placu zabaw położonym tuż obok egzotycznego Hotelu Wellnes Kinga sytuacja wygląda odmiennie. Tu chwilowo place zabaw przejęły mamy. Spokojnie! Panie dobrze wiedzą o ograniczeniach wiekowych. Są tutaj, aby pobujać na huśtawkach kilkuletnie maleństwa, a przy okazji wystawić twarze w kierunku ciepłych promieni słońca.

Place zabaw po raz kolejny spełniają swoje zadanie, a maluchy i starszaki mają już niemal w każdej miejscowości miejsce, gdzie mogą popuszczać wodze swej fantazji i dać upust niekończącym się zasobom energii.

Oczywiście, budowa placów zabaw nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie ze środków UE pozyskanych przez Gminę Czorsztyn za pośrednictwem Stowarzyszenia Gorce- Pieniny w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata na lata 2007-2013. Place zostały wykonane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe APIS z Jarosławia a koszt ich wykonania wyniósł łącznie 117 055,48 zł brutto.

Opr. Aneta M


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Wrz 202312 °
12.6 °C29 Wrz
13.2 °C30 Wrz
11.8 °C01 Paź
12.3 °C02 Paź

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia