Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Budowa boiska do piłki siatkowej z nawierzchnią ze sztucznej trawy w miejscowości Sromowce Niżne

Nowe boisko do siatkówki w Sromowcach Niżnych już gotowe.

Do dyspozycji mieszkańców Sromowiec Niżnych oddano nowoczesne boisko do piłki siatkowej. Obiekt powstał tuż obok Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych w miejscu dawnego trawiastego boiska.

Boisko o wymiarach 10 m x 19 m wykonano ze sztucznej nawierzchni, dzięki czemu ma służyć mieszkańcom o każdej porze roku. Z nowo otwartego obiektu szczególnie cieszy się Dyrektor Placówki oraz uczęszczający do niej uczniowie, którzy rozpoczęli już pierwsze treningi. Boisko służyć ma jednak nie tylko młodym sportowcom. Jest ono otwarte i ogólnodostępne dzięki czemu każdy kto ma ochotę na sportowe emocje, czy zwyczajnie trochę ruchu na świeżym powietrzu jest tutaj mile widziany.

Koszt budowy boiska to 35 241 zł, z czego dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego to 20 056 zł . Wniosek uzyskał dofinansowanie poprzez Stowarzyszenie LGD Gorce – Pieniny.

Opr. Aneta Markus

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja  jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach   działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013  z zakresu:  „Małe projekty”, wdrażanych za pośrednictwem  Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Gorce – Pieniny”.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 –Minister Rolnictwa I Rozwoju Wsi

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 03 Gru 2023-4 °
-14.4 °C04 Gru
-6.3 °C05 Gru
-9.3 °C06 Gru
-2.7 °C07 Gru

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia