Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Zjazd Karpacki

W dniach od 28-30.09.2018r.w Nowym Sączu odbył się IV Zjazd Karpacki zorganizowany przez MCK Sokół oraz Zarząd Główny Związku Podhalan na pamiątkę 80 lecia "Święta gór" które miało miejsce właśnie w tym mieście. Zjazd rozpoczą się w piątek spotkaniem baców na bacówce w Wojkowej, w sobotę w Miasteczku Galicyjskim zaprezentowali się licznie zespoły regionalne z Polski i z zagranicy oraz twórcy ludowi, a wieczorem ulicami miasta przeszedł barwny korowód zakończony pięknym koncertem na rynku Nowego Sącza. Zjazd Karpacki zakończyła uroczysta msza święta w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim. W tegorocznym zjeździe udział wzięli również przedstawiciele z naszej gminy kapele Biołopotocanie i Lubań, którzy swoją muzyką uświetniali rozpoczęcie uroczystości oraz mszę święta w niedzielę. Twórcy ludowi Katarzyna Dobrzyńska oraz Tadeusz Piątek prezentowali swoje wyroby chustki ze strzępkami, orzełki sromowskie, oraz chodniki robione na krosnach przez panie z KGW Sromowce Wyżne, "Chór Flisaków" prezentując swój piękny śpiew na scenie w Miasteczku Galicyjskim także zespół regionalny "Syćko Gro" uczestnicząc w oprawie mszy św. W niedzielę we mszy świętej uczestniczyła również delegacja ze sztandarem Związku Podhalan oddział w Maniowach.
Ponadprogramowym punktem uroczystości była brama weselna. Po zakończeniu koncertów w Miasteczku Galicyjskim do karczmy zjechało wesele, a że Flisoki wartkie chłopy i na rzeczy się znają zrobili młodym piękną bramę, sądząc po reakcji państwa młodych i gości była to super niespodzianka. Po więcej informacji na temat IV Zjazdu Karpackiego i do galerii zdjęć zapraszam www.mcksokol.pl .


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Cze 202420 °
14.9 °C23 Cze
13.5 °C24 Cze
10.3 °C25 Cze
12.4 °C26 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia