Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

XV Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy

„Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska” to hasło, pod którym od 15 lat odbywa się Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy w naszej gminie. Konkurs organizowany jest w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, a patronat nad nim sprawuje Wójt Gminy Czorsztyn. W tym roku odbył się 19 maja.
Celem konkursu jest m.in. propagowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i przyrody, uświadamianie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w najbliższej okolicy (m.in. dotyczących czystości powietrza i problemu odpadów), poznanie lokalnych form ochrony przyrody, kształtowanie umiejętności przewidywania skutków działań człowieka w środowisku.
Konkurs przebiega dwuetapowo. W tym roku, w pierwszym etapie (szkolnym) swoją wiedzę sprawdziło 65 uczniów z obydwu gimnazjów naszej gminy. Do etapu międzygimnazjalnego zostało zakwalifikowanych 4 najlepszych uczniów z każdej szkoły. To właśnie oni mieli okazję wziąć udział w pokazie krótkiego doświadczenia obrazującego mechanizm powstawania kwaśnych opadów, wykonać prace plastyczne propagujące postawy przyjazne środowisku oraz ponownie zmierzyć się z testem sprawdzającym wiedzę. Najlepszy wynik uzyskał w nim Karol Przybycin z Gimnazjum w Sromowcach, II miejsce (ex aequo) zajęli Jacek Sproch z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych i Patryk Bochniak z Gimnazjum w Maniowach. III miejsce należało do Pawła Świątkowskiego z Gimnazjum w Maniowach.
Wszyscy uczestnicy finalnego etapu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Czorsztyn oraz Radę Rodziców Gimnazjum w Sromowcach Niżnych. Wręczyła je Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych- p. Grażyna Łabno.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz fundatorom nagród.

 

 

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 10 Cze 202316 °
11.9 °C11 Cze
8.7 °C12 Cze
9.2 °C13 Cze
11.3 °C14 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia