Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry świątecznej Pomocy w Gminie Czorsztyn i kolejny rekord! Do puszek wolontariuszy trafiło 21 803 zł!

Kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Tym razem jego celem był zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Jurek Owsiak po raz kolejny zmobilizował i nas do wspólnego pomagania wołając „Pamiętajcie! Mierzymy wysoko!” I sięgnęliśmy…w Gminie Czorsztyn padł kolejny rekord! Prócz kwoty 21 803 zł, która trafiła do puszek łącznie 85 uśmiechniętych i zarażających pozytywną energią wolontariuszy wydarzyło się wiele dobrego. Po raz kolejny chęć niesienia wspólnej pomocy zjednoczyła ludzi.

Część z nich chwyciła puszki w dłoń, i wyposażona w dobrą energię oraz pełne kieszenie czerwonych serduszek ruszyła w teren, by trafić do ludzi dobrej woli. Ci, nie zawiedli i licznie pojawiali się w pobliżu wolontariuszy wspierając zarówno akcję WOŚP, jak i nierzadko naszą młodzież. Czasem był to gest, czasem dobre słowo, lub uśmiech, który dodawał odwagi, był kolejnym dowodem na to, że warto robić coś dla innych. Na ostateczny wynik finału złożyło się wiele czynników, przede wszystkim tych o wymiarze ludzkim; zaangażowanie i praca wolontariuszy, zespołu czuwającego nad organizacją finału, ale i mieszkańców, którzy ochoczo wspierali finał wrzucając pieniądze do puszek. Bez Was finał nie byłby możliwy!

24 Finał WOŚP w Gminie Czorsztyn przebiegł w atmosferze ogromnego zaangażowania i współpracy. Nasz sztab składał się z 85 wolontariuszy; była to młodzież z ostatnich klas podstawówki a także gimnazjaliści z placówek oświatowych należących do naszej gminy, a także dwie licealistki. Niezwykli młodzi ludzie, zarażający energią i powerem. Ludzie o wielkich sercach, które grzały bez względu na padający deszcz, śnieg, czy doskwierający mróz.

Na nich jednak skład naszego teamu się nie kończy. Jego część stanowią ludzie, którzy czuwali nad organizacją, rozliczeniem pieniędzy czy chociażby pomocą przy obsłudze technicznej samego finału. Dzięki nim po całym dniu kwestowania wspólnie mogliśmy cieszyć się uzyskanym wynikiem podczas wieczornego zakończenia finału, który był pełen był tańca, radości i smakołyków. Każda z puszek została rozliczona w obecności wolontariuszy, którzy niecierpliwie obserwowali prace komisji. Najskuteczniejszymi wolontariuszami okazali się: wśród uczniów klas podstawowych Jakub Plewa, który zebrał 1 577,47 zł, natomiast wśród młodzieży gimnazjalnej Mateusz Cichoń z zebrana kwotą 845,93 zł. Dodać tutaj należy, że chłopaki wielokrotnie brali udział w akcjach charytatywnych organizowanych w naszym regionie i za każdym razem dają z siebie wszystko. Podobni jaki cała reszta wolontariuszy.

Wspólny dzień zakończyliśmy tradycyjnie światełkiem do nieba. Zebrani na placu przed remizą wspólnie cieszyliśmy się tym, że kolejny raz mogliśmy ze sobą współpracować, nieść innym pomoc, i udowadniać, że dobro jednoczy nawet, kiedy wokół piętrzą się przeciwności.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie dziękujemy!

W imieniu sztabu podziękowania kierujemy dla Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn za pomoc organizacyjną w działaniach sztabu a także dla prywatnych darczyńców, którzy finansowo, czy też w formie gorących posiłków wsparli 24 finał WOŚP w Gminie Czorsztyn. Jako, że część z nich chciała pozostać anonimowa, podziękowania przekazane zostaną indywidualnie.

Na koniec zwyczajowo, szczególne podziękowania dla całego zespołu tworzącego sztab. Dziękuję kochani: za zaangażowanie, za serce, za energię, którą zarażacie, za wspólną pracę na rzecz dobra. Siema! ….i do zobaczenia za rok.

Aneta Markus
Szef Sztabu Gminy Czorsztyn


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202426 °
19.6 °C13 Lip
21.3 °C14 Lip
19.6 °C15 Lip
19.0 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia