Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Relacja z rodzinnego pikniku w sołectwie Maniowy

W dniu 2 sierpnia 2021 r. w sołectwie Maniowy odbył się piknik zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji „Szczepimy się” . Pomimo kilku deszczowych momentów piknikowi towarzyszyło słońce i dobra zabawa.
 
Niedzielny piknik rozpoczął się koncertem Orkiestry Dętej z OSP Maniowy, która w samo południe rozpoczęła wspólną zabawę. Mimo, że początkowo aura nie była łaskawa, plac przy amfiteatrze powoli wypełniał się wesołym gwarem gromadzących się mieszkańców. Dzieci, które wraz z rodzicami przybyły na tą rodzinną imprezę szybko zapomniały o niepogodzie zajadając się kolorową watą cukrową i żwawo podskakując na dmuchanych zamkach.
 
Tymczasem na scenie rozbrzmiały góralskie śpiewy a tańce Małych Maniowian na dobre przywołały słońce. Zabawa mogła toczyć się dalej. Nie zabrakło zabaw dla dzieci, w tym pomiaru krzyku, który zapewne dało się słyszeć w najdalszym zakamarku Maniów. Druhowie z OSP Maniowy włączyli się w organizację imprezy urządzając pokaz ewakuacji poszkodowanego w wyniku wypadku samochodowego oraz ucząc, jak właściwie zabezpieczyć złamania. LKS Luban Maniowy zapewniło sportowe emocje rozgrywając mecz z drużyną Łęgi Nowa Biała, tymczasem o podniebienia i doznania smakowe uczestników pikniku zadbały gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Maniowach.
 
Nim na scenie pojawiły się kolejne niespodzianki, punkt 17.00 upamiętniono rocznicę Powstania Warszawskiego. Dyrektor Centrum Kultury Artur Majerczak przypomniał zebranym historię oraz przebieg powstania, po czym poległych uhonorowano minutą ciszy.
Zgodnie z planem imprezy na scenie pojawiły się kolejne muzyczne niespodzianki, w tym gwiazda wieczoru, wokalista Sebastian Wojtczak, który dał się poznać, jako uczestnik telewizyjnego show „The Voice of Poland”.
 
Równocześnie z festynem w Samodzielnym Publicznym Ośrodku Zdrowia w Maniowach trwało szczepienie jednodawkową szczepionką Johnsona, którą chętni mogli się zaszczepić bez uprzedniej rejestracji. Zgodnie z przekazaną informacją w szczepieniu wzięło udział 86 osób.
 
Podczas festynu pod namiotem Gminy Czorsztyn rachmistrzowie spisowi pomagali mieszkańcom wypełnić obowiązek spisowy. Praca rachmistrzów trwała do późnego popołudnia, a z ich pomocy skorzystało 221 osób.
 
Organizatorem pikniku rodzinnego był Wójt Gminy Czorsztyn wraz z Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 10 Cze 202317 °
11.9 °C11 Cze
8.3 °C12 Cze
9.6 °C13 Cze
12.0 °C14 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia