Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Obok amfiteatru w Mizernej postawiono zadaszoną altanę z przeznaczeniem na grill.

W zaciszu drzew, z dala od wioski tuż obok amfiteatru na koszarach, gdzie corocznie mieszkańcy oraz turyści bawią się podczas „Lata w Mizernej” postawiono zadaszoną altanę z miejscem na palenisko z grillem. 

Drewniana altana została wybudowana ze środków, jakie sołectwo Mizerna zgromadziło w ramach własnej działalności ( m.in. loteria   - kwota 9 800 zł) oraz dzięki środkom przekazanym na ten cel z budżetu Gminy Czorsztyn ( kwota 4 456 zł).

„W środku wymurować chcielibyśmy kamienne palenisko z grillem, gdzie podczas festynów czy imprez plenerowych można grillować, ale gdzie Panie z Koła Gospodyń Wiejskich mogłyby również przygotowywać i podgrzewać w plenerze regionalne przysmaki” relacjonuje sołtys wsi.

Amfiteatr pod lasem służy mieszkańcom nie tylko latem, ale i zimą, gdzie napotkać można mamy z dziećmi, czy seniorów zażywającym kąpieli słonecznej i odpoczywających w zaciszu powstałej altany.

Opr. A.M.

altana i amfiteatr w sołectwie Mizerna  

 

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 19 Kwi 2024-1 °
0.8 °C20 Kwi
0.2 °C21 Kwi
-2.4 °C22 Kwi
-2.0 °C23 Kwi

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia