Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

O Japonii z pasją i z sercem, czyli wizyta Pani Akiko Miwy w szkołach gminnych

O bajkowej podróży dzieci do dalekich krajów wschodu pisaliśmy już wcześniej. Jak widać po dzisiejszej galerii zdjęć dzieci odbywają podróże nie tylko palcem po mapie, czy za pomocą wyobraźni, ale także przyjmują gości, którzy uczą ich kultury kraju,  z którego pochodzą.

Jak informuje Dyrektor Biblioteki Gminnej dzieci w Szkole Podstawowej w Maniowach oraz w Szkole Podstawowej w Kluszkowcach odwiedził gość specjalny Pani Akiko Miwa, która opowiedziała uczniom o Japonii.Podczas spotkania Pani Akiko Miwa uczyła dzieci sztuki origami,  opowiadała o zwyczajach kraju, w którym dorastała, a także zaprezentowała, w jaki sposób prawidłowo zakładać kimono.

Pytaniom nie było końca… Egzotyczny kraj, jak również niepowtarzalna aura, która otacza Japonkę mieszkającą od lat na Podhalu rozbudziła w dzieciach ciekawość i podróżnicze pasje.

Przypomnijmy, że projekt " Z bajką poznajemy świat" realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kluszkowcach w ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Kulturowego w ramach programu "Promocja Czytelnictwa 2020"

 Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Cze 202420 °
14.9 °C23 Cze
13.5 °C24 Cze
10.3 °C25 Cze
12.4 °C26 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia