Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Nowy dowód osobisty

Od dnia dzisiejszego tj. 8 listopada 2021 r. zaczynają obowiązywać tzw. „nowe” dowody osobiste. Polska dostosowuje dowody osobiste do wymogów Unii Europejskiej, w związku z czym wprowadzone zostały dodatkowe zabezpieczenia dokumentu.

Nowy dowód będzie wyposażony w warstwę elektroniczną z odciskami palców posiadacza w formatach cyfrowych a także jego podpisem. Ponadto standardowo dowód będzie zawierał wizerunek posiadacza a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

W celu wydania dokumentu konieczna jest osobista wizyta w urzędzie w celu pobrania od wnioskodawcy odcisków palców. Nie ma możliwości złożenia wniosku o wydanie dowodu drogą elektroniczną. Wyjątkiem jest wniosek składany dla dziecka do 12 roku życia. Od takiego dziecka odciski palców nie będą pobierane i wniosek taki można złożyć elektronicznie.

Co istotne dotychczasowych, ważnych dowodów nie trzeba będzie wymieniać – będą obowiązywać do momentu utraty ich ważności.

Więcej informacji na temat nowego dowodu osobistego można uzyskać na stronie gov.pl .

 

źródło: gov.pl

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 10 Cze 202317 °
11.9 °C11 Cze
8.3 °C12 Cze
9.6 °C13 Cze
12.0 °C14 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia