Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Nowe oblicze placu zabaw w Kluszkowcach.

Plac zabaw zlokalizowany w dolnej części sołectwa Kluszkowce służy lokalnym mieszkańcom od lat. Wpierw, jako plac zabaw, kiedy w budynku starej plebani mieściło się gminne przedszkole, potem jako miejsce rekreacji i aktywności seniorów z Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Kluszkowcach. Na placu mieszczącym się na ulicy Karmelickiej wychowały się kolejne pokolenia dorosłych już dzisiaj mieszkańców, którzy jako przedszkolacy wspinając się po blaszanej rakiecie planowali kosmiczne loty w kosmos i pasjonującą przyszłość astronautów. Kiedy pomieszczenia budynku zaadaptowano na miejsce dla gminnych seniorów, na placu pojawiły się urządzenia siłowni zewnętrznej, na których najstarsi mieszkańcy dbali o swoją formę. Plac nieprzerwanie służył dzieciom, które pod okiem mam chętnie bawiły się w cieniu rosnących tam drzew. Niestety nie wszystkie z urządzeń nadawały się już do użytku dlatego też samorząd Gminy Czorsztyn postanowił, że plac należy doposażyć.

Dlatego też wraz z wiosenną aurą pojawiły się na nim nowe huśtawki, bujaki czy piaskownica. W ramach projektu „pn. „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw  w miejscowości Kluszkowce wraz z organizacją zajęć ruchowych” , który zrealizowany został w ramach poddziałania 19.2 Wsparcie Na Wdrażanie Operacji w Ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego Przez Społeczność - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich Na Lata 2014-2020, na wspomnianym placu wykonano modernizację polegającą na zamontowaniu nowych urządzeń takich jak: zestaw sprawnościowy, piaskownica, 2 szt. bujaków, 3 szt. ławek, 2 szt. koszy na śmieci oraz 1 szt. tablicy informacyjno- -regulaminowej. Prace zostały wykonane przez firmę Produkcyjno – Usługowo – Handlową „EPX Architektura Ogrodowa” Paweł Matera, Pustków. Dodatkowo w ramach realizowanego projektu Gmina Czorsztyn przeprowadziła cykl zajęć ruchowych dla dzieci. Zajęcia odbywały się od 21.01.2020 r. do 13.03.2020 r. w remizach OSP w Maniowach i w Kluszkowcach. Całkowity koszt realizacji zadania to 34 400 zł, z czego kwota dofinansowania stanowiła 63,63 % tj. kwotę 21 888,72 zł.

Opr. Aneta Markus

Operacja pn. „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Kluszkowce wraz z organizacją zajęć ruchowych” mająca na celu wzmocnienie kapitału społecznego oraz integrację lokalnej społeczności poprzez organizację zajęć ruchowych z wykorzystaniem zmodernizowanej, innowacyjnej infrastruktury rekreacyjnej w miejscowości Kluszkowce współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

    

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Maj 202410 °
8.9 °C29 Maj
9.6 °C30 Maj
9.9 °C31 Maj
11.9 °C01 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia