Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Mija pierwszy rok funkcjonowania Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu w Kluszkowcach

Mija pierwszy rok funkcjonowania Pienińskiego Domu Dziennego Pobytu
w Kluszkowcach. Z tej okazji zorganizowano uroczystość, w której udział wzięli zarówno Jubilaci, jak również pracownicy placówki oraz zaproszeni goście.

„Troska o seniorów to nasza wspólna sprawa. Osoby starsze to nasze najbliższe otoczenie, to nasi rodzice i dziadkowie. Dlatego tak ważne jest, że Dom udało się uruchomić” – mówił Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn rozpoczynając uroczystość zorganizowaną przez Zespół realizujący projekt pn. „Pienińskie Domy Dziennego Pobytu”. Włodarz Gminy uczestniczący w uroczystości w charakterze gościa życzył seniorom zdrowia oraz pogody ducha, dzięki której wiek przestaje mieć znaczenie. Na to uroczyste spotkanie Wójt przybył w towarzystwie kapeli góralskiej w składzie: Artur Majerczak – Dyr. Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, Tomasz Bodziarczyk – Kierownik GOPS, Marcin Piątek oraz Katarzyna Dobrzyńska.

A pogody ducha w dniu urodzin nie brakowało!  Seniorzy, jak na jubilatów przystało prezentowali się dostojnie. Z uśmiechem na twarzy przyjmowali kolejne życzenia, po czym wspólnie z góralska kapelą odśpiewali tradycyjne sto lat.

Dziękujemy Wam drodzy seniorzy, za to że dzięki Wam nie okryły się kurzem nasze obyczaje, że to z Waszych ust młode pokolenie dowiaduje się o minionym czasie (…). Do naszych seniorów, wciąż młodych duchem, którzy mają srebrne włosy, ale na pewno złote serca kierujemy najserdeczniejsze życzenia (…)” – tymi wzruszającymi słowami Pani Izabela Dragosz – opiekun seniorów zwróciła się do Jubilatów podczas, gdy na salę wniesiono tort.

Jak podkreślał Pan Krzysztof Początek Kierownik Projektu w domu seniora panuje na co dzień serdeczna i rodzinna atmosfera, a seniorzy zawsze skorzy są do debat czy żartów. Podczas zajęć, które realizowane są w placówce powstaje mnóstwo małych arcydzieł  w postaci papierowych kwiatów, makaronowych choinek czy wypiekanych smakołyków. Kierownik projektu podziękował również Wójtowi Gminy, ponieważ jak podkreślał „ Pomysłodawcą uruchomienia domu seniora był samorząd”.

Korzystając z okazji, iż pierwsze urodziny wypadły w przededniu Dnia Kobiet Wójt Gminy Czorsztyn życzył Paniom zdrowia, po czym wręczył każdej z nich symboliczny kwiat.

                                                                                              Opr. Aneta Markus

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Maj 202410 °
8.9 °C29 Maj
9.6 °C30 Maj
9.9 °C31 Maj
11.9 °C01 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia