Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

27 Finał WOŚP w Gminie Czorsztyn

Gorące serca mieszkańców Gminy Czorsztyn i okolic!  27 Finał WOŚP w Gminie Czorsztyn rozliczony – prawie 30 000 zł trafi do łącznej puli zebranej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

            Jak co roku, w drugą niedzielę stycznia w całym kraju rozbrzmiały dźwięki największej charytatywnej orkiestry grającej w Polsce już 27 raz! Wielka Orkiestra  Świątecznej Pomocy po raz kolejny uruchomiła lawinę pomocy, która tym razem przeznaczona zostanie na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

            Do finału, którego hasło przewodnie brzmiało  „Gramy dla dzieci małych i bez focha” dołączył także sztab Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, który liczył łącznie 50- ciu wolontariuszy. Dzieci oraz młodzież od wczesnych godzin porannych kwestowała w 11 miejscowościach, w tym: Kluszkowcach, Mizernej, Maniowach, Czorsztynie, Sromowcach Wyżnych, Sromowcach Niżnych, Krośnicy, Krościenku nad Dunajcem, Hałuszowej, Grywałdzie oraz w Dębnie. Ich wytrwała postawa oraz chęć do niesienia pomocy innym przełożyła się na piękny wynik, który wyniósł 29 827,38 zł!

            Otwarte serca oraz umysły zarówno wolontariuszy, jak również mieszkańców wrzucających do puszek po raz kolejny stanowiły dowód, że jako naród wciąż potrafimy się zjednoczyć i daje nadzieję na to, że orkiestra będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej.

            Po całym dniu przyszedł czas na podsumowanie oraz finał. Tym razem miał on miejsce w remizie w Mizernej, gdzie na dzieci czekał ciepły posiłek, tradycyjnie wielki czerwony tort w kształcie serca, który cieszył się dużym powodzeniem oraz dawka zasłużonej rozrywki!

            Na początek dla zebranych odbył się pokaz akrobatyki, w wykonaniu Akademii Aktywności Ruchowej z Nowego Targu, następnie iluzjonista Wiesław Jaśkowski przeniósł naszych wolontariuszy w świat magii i iluzjonistycznych złudzeń, w których prawa logiki przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Dzieci oraz młodzież z dużym zainteresowaniem śledziły wszystkie poczynania iluzjonisty próbując odkryć jakim sposobem z pustych ram czy kapelusza nagle udaje się wyciągnąć bukiet kwiatów.

            Dla dzieci przygotowano także upominki w postaci koszulek, w których uwieczniono nasz tegoroczny team!

            Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie pomoc sponsorów w postaci przedsiębiorców oraz prywatnych darczyńców, którzy finansowo oraz organizacyjnie wsparli tegoroczny 27 Finał WOŚP w Gminie Czorsztyn, za co serdecznie dziękujemy.

            Jak wynikało z relacji wolontariuszy tegoroczny finał bogaty był nie tylko, ze względu na trafiające do puszek pieniądze. Dzieci słyszały wiele dobrych i życzliwych słów, zdarzało się, że ktoś zawołał je na ciepłą herbatę czy kołacza. Uśmiechy na ich twarzach, kiedy dzieliły się  z nami opowiadając o tym, co spotkało ich w tym dniu dają pewność, że ziarno wolontariatu zakiełkowało w ich sercach, że spotkamy ich w kolejnych finałach czy lokalnych akcjach charytatywnych, których celem jest niesienie pomocy innym.

            Siema…i do zobaczenia za rok!

 

                                                                                                                      Opr. Aneta Markus

 • Galeria zdjęć na FB Gminy Czorsztyn oraz FB Centrum Kultury Gminy Czorsztyn

 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 28 Maj 202410 °
8.9 °C29 Maj
9.6 °C30 Maj
9.9 °C31 Maj
11.9 °C01 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia