Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

XIV Międzygimnazjalny Konkurs Przyrodniczy

6 maja br. miała miejsce czternasta edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Przyrodniczego, który co roku odbywa się pod hasłem „Jestem współodpowiedzialny za stan środowiska”. Konkurs organizowany jest w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, a patronat nad nim sprawuje Wójt Gminy Czorsztyn.

Celem konkursu jest m.in. propagowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska i przyrody, uświadamianie zagrożeń środowiska przyrodniczego występujących w najbliższej okolicy (m.in. dotyczących wód i problemu odpadów), poznanie lokalnych form ochrony, kształtowanie umiejętności przewidywania skutków działań człowieka w środowisku.

Konkurs przebiegał dwuetapowo. W pierwszym etapie (szkolnym) swoją wiedzę sprawdziło 33 uczniów z obydwu gimnazjów naszej gminy. Do etapu międzygimnazjalnego zostało zakwalifikowanych 4 najlepszych uczniów z każdej szkoły. To właśnie oni mieli okazję wziąć udział w krótkich warsztatach dotyczących czystości wód, wykonać prace plastyczne propagujące postawy ekologiczne oraz ponownie zmierzyć się z testem sprawdzającym wiedzę z ochrony środowiska. Najlepszy wynik uzyskała w nim Donata Kowalczyk z Gimnazjum w Sromowcach, II miejsce zajęła Zuzanna Jessa z Gimnazjum w Sromowcach Niżnych a III miejsce zdobył Jakub Dziatkowicz z Gimnazjum w Maniowach.

Wszyscy uczestnicy finalnego etapu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Czorsztyn, Spółkę dla Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej we wsi Sromowce Niżne oraz Radę Rodziców Gimnazjum w Sromowcach Niżnych. Wręczył je, podczas apelu związanego z Dniem Ziemi, Wójt Gminy Czorsztyn, p. Tadeusz Wach.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz fundatorom nagród. Prace powstałe podczas konkursu będzie można obejrzeć w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych oraz w Urzędzie Gminy Czorsztyn w Maniowach.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202424 °
17.9 °C13 Lip
17.3 °C14 Lip
18.2 °C15 Lip
17.6 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia