Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Uczniowie z Gminy Czorsztyn uczestniczyli w spotkaniu z Pierwszą Damą Panią Agatą Kornhauser-Duda

W czwartek, 18. lutego społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem miała zaszczyt gościć u siebie małżonkę Prezydenta RP – Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Wizyta w szkole była odpowiedzią Pani Prezydentowej na zaproszenie podczas uroczystej Gali Wręczenia Certyfikatów „Solidarna Szkoła”, w której uczestniczyli uczniowie liceum wraz z panem Dyrektorem Robertem Dębskim oraz Koordynatorem Projektu „Solidarna Szkoła” , Panią Elżbietą Wójcik.

Przy dźwiękach regionalnej kapeli Jaśka Kubika, na progu Liceum powitał Pierwszą Damę dyrektor, pan Robert Dębski, po czym Szanowny Gość udał się do budynku szkoły. W gabinecie dyrektora odbyło się ok. 20 minutowe spotkanie, w trakcie którego Pierwsza Dama oglądając Kronikę Szkoły zapoznawała się z sukcesami i ważnymi wydarzeniami z życia szkoły.

Pani Prezydentowa jest pedagogiem z wieloletnim stażem, więc wizyta rozpoczęła się od lekcji języka niemieckiego, przeprowadzonej przez nią w klasie pierwszej. Po lekcji Pani Prezydentowa odbyła krótkie spotkanie z towarzyszącymi uczniom nauczycielami, po czy udała się na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się spotkanie z młodzieżą, w którym, oprócz uczniów krościeńskiego liceum, na zaproszenie dyrektora Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli gimnazjaliści z Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizowanego od września w naszym Liceum cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi pt. „Matura to nie bzdura” i miało charakter debaty. W jej trakcie uczniowie zadawali Pierwszej Damie pytania na interesujące ich tematy. Pani Prezydentowa w niezwykle przyjacielski i wyczerpujący sposób wspominała swoją maturę, studniówkę, podzieliła się spostrzeżeniami na temat wyborów dokonywanych przez młodych ludzi i przekazała uczestnikom, szczególnie tegorocznym maturzystom, kilka cennych rad związanych z przygotowaniem do egzaminów.

Spotkanie Pierwszej Damy z młodzieżą zakończyła chwila dla szkolnych fotoreporterów - wszyscy uczniowie mieli więc okazję, aby utrwalić to miłe i pouczające spotkanie na wspólnych fotografiach. Po debacie Pani Agata Kornhauser – Duda z zaciekawieniem obejrzała wystawę fotografii przedstawiających historię i dzień dzisiejszy Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D.

Wizyta zakończyła się godzinnym, nieoficjalnym już spotkaniem z nauczycielami Liceum, w trakcie którego rozmawiano na aktualne tematy związane z pracą nauczycieli i reformą edukacji. Pani Prezydentowa, jak najbardziej była w tej dyskusji wiarygodnym partnerem, jako że sama przez 17 lat pracowała w szkole i zna wszystkie jej problemy.

Około godziny 16.00, przy dźwiękach góralskiej muzyki, pożegnaliśmy Pierwszą Damę, na którą czekały kolejne obowiązki.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202429 °
19.6 °C13 Lip
21.3 °C14 Lip
19.6 °C15 Lip
19.0 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia