Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Radosny Dzień Dziecka z Leaderem

Podobnie jak w całej Polsce tak i my, w ubiegłą niedzielę tj. 5 czerwca 2016 r. świętowaliśmy Dzień Dziecka.

Na polanie przed amfiteatrem „Pod wierzbą” w Krościenku n/D zebrało się mnóstwo dzieci…i tych młodszych, które zajadały się watą cukrową kurczowo trzymając się mam, i tych starszych, które ochoczo biegały po zielonej trawie łapiąc wielkie kolorowe bańki mydlane. Na dzieci czekało mnóstwo słodkości, które ochoczo serwował czorsztyński miś „Pieninek”, wolontariusze zaopatrywali dzieci w czapki, napoje a więc wszystko, co potrzebne na słoneczną aurę i zabawę można było rozpocząć!

Na scenie amfiteatru kolejno prezentowały się dzieci. Występy artystyczne w postaci teatru prezentującego „Królewnę Śnieżkę”, gdzie w rolę aktorów wcieliły się dzieci ze szkoły podstawowej w Krościenku oraz pieniński folklor w wykonaniu zespołu dziecięcego „Małe Pieniny” przyciągnęły na trybuny głównie rodziców, którzy z uśmiechem na twarzach oglądali swoje małe pociechy.

Na scenie taniec, śpiew tymczasem przy naszych namiotach szaleństwo! Niekończąca się kolejka dziecięcych twarzyczek do pomalowania. Kilka minut i tygrysy, koty i żółwie ninja wypełniały czasoprzestrzeń!

Zabawy i pogoda sprzyjała integracji…na scenie także można było dostrzec jej akcent. Dziecięcy zespół polsko-romski to istna mieszanka kultur. Dzieci występujące na scenie świetnie się bawiły…zarażając entuzjazmem i spontanicznością.

Atmosfera szczerej radości i zabawy, którą tak perfekcyjnie nakreślić umieją tylko dzieci była niemal namacalna. I nawet deszcz, który niespodziewanie spadł na nasze głowy nie był w stanie niczego zepsuć. W rytm melodii dziecięcych, które zaprezentował zespół „Białopotocanie” zakończyliśmy ten radosny dzień.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy w ty dniu byli z nami. Zespołom, wolontariuszom, opiekunom. A Wam drogie dzieci….radości i uśmiechu na każdy dzień. Niech dzień dziecka trwa przez całe Wasze dzieciństwo.

Aneta Markus
Zarząd Stowarzyszenia LGD Gorce -Pieniy


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202424 °
17.9 °C13 Lip
17.3 °C14 Lip
18.2 °C15 Lip
17.6 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia