Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Piotr Ćwik, II Wicewojewoda Małopolski z wizytą w starej Szkole Podstawowej w Kluszkowcach

Władze Gminy Czorsztyn szukają dodatkowych źródeł pieniędzy na budowę szkoły podstawowej z dwuoddziałowym przedszkolem w Kluszkowcach. Inwestycja, ruszyła wiosną 2015 r. i w chwil obecnej wszystko wskazuje na to, że stan surowy zamknięty zostanie oddany już wiosną bieżącego roku. Niestety, w związku z brakiem naborów programów unijnych na budowę szkół, na chwilę obecną inwestycja realizowana jest w całości ze środków własnych Gminy Czorsztyn.

Budowa nowej szkoły jest konieczna ze względu na zły stan techniczny budynku, do którego aktualnie uczęszcza łącznie prawie 190 uczniów. Sale, w których uczą się dzieci są w opłakanym stanie, a drewniane stropy wzmocnione stalowymi słupami. Ponadto sale lekcyjne są ciasne i nie odpowiadają aktualnym standardom technicznym, jak również dalekie są od zaspokajania potrzeb dzieci uczęszczających do szkoły.

Piotr Ćwik II Wicewojewoda Małopolski wraz z Poseł na Sejm Anną Paluch odpowiedzieli na zaproszenie Tadeusza Wacha Wójta Gminy Czorsztyn i w dniu 21 marca 2016 r. odwiedzili szkołę podstawową w Kluszkowcach. Delegacja Gminy Czorsztyn w składzie: Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Rafał Jandura Wicewójt Gminy Czorsztyn, Wojciech Bednarczyk, Stanisław Złydaszyk oraz Magdalena Bochniak radni Gminy Czorsztyn, Agnieszka Klag Przedstawiciel Stowarzyszenia Na Rzecz Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach „Szansa oraz Maria Węgrzyniak Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach przywitała przybyłych gości, po czym oprowadziła ich po budynku szkoły pokazując wszelkie niedogodności a zarazem niebezpieczeństwa, które stwarzać może zły stan techniczny budynku.

Po oględzinach sal lekcyjnych Poseł na Sejm Anna Paluch oraz Wicewojewoda Piotr Ćwik przyznali, ze stan techniczny budynku jest zły i wyrazili wolę wsparcia Wójta w dalszych staraniach na rzecz budowy nowej szkoły.

„W ślad za spotkaniem będziemy szukać wsparcia u Wojewody Małopolskiego, Minister Edukacji Narodowej a także Premier Beaty Szydło” zapowiada Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn.

Władze Gminy Czorsztyn wciąż mają nadzieję, że na horyzoncie pojawią się nowe programy unijne w ramach, których Gmina będzie mogła aplikować o środki na budowę nowej szkoły.

Opr. Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202429 °
19.6 °C13 Lip
21.3 °C14 Lip
19.6 °C15 Lip
19.0 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia