Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Flisacy otworzyli sezon!

Flisacy otworzyli sezon! W imprezie inauguracyjnej wzięło udział wielu oficjeli. Na uczestników imprezy czekały piękne pienińskie krajobrazy oraz oferta turystyczna na stoiskach Gminy Czorsztyn oraz Lokalnej Grupy Działania Gorce-Pieniny.

Girlandy kwiatów na łodziach, dźwięki muzyki góralskiej, szczyty Trzech Koron w tle…W takim to klimacie flisacy pienińscy uroczyście otworzyli kolejny sezon spływu łodziami flisackimi po Dunajcu. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą odprawioną na ołtarzu polowym celebrowaną przez ks. bp Stanisława Salaterskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: marszałkowie Sejmiku Małopolski Jacek Krupa, Leszek Zegzda i Grzegorz Lipiec, Poseł na Sejm Anna Paluch, Senator RP Jan Hamerski oraz przedstawiciele władz lokalnych w tym, Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn. Po mszy św. miało miejsce uroczyste poświecenie łodzi flisackich oraz wystąpił zespół „Małe Flisoki” ze Sromowiec Niżnych. Następnie grupa ok. 200 zaproszonych gości spłynęła łodziami flisackimi do Sromowiec Niżnych. Tam, na gości czekała pyszna góralska strawa oraz występ zespołu „Maniowianie”. Po blisko godzinnej przerwie flisackie tratwy przewiozły pasażerów do Szczawnicy.

Tam, otwarcie sezonu flisackiego połączono z inauguracją Sezonu Turystycznego w Małopolsce Podczas imprezy bito m.in. rekord Guinnesa w najdłuższej szarlotce. Uwaga… Szarlotka przygotowana i zjedzona przez uczestników imprezy miała 318,5 m długości! Finał imprezy zakończył występ kultowego zespołu LOMBARD, który otrzymał od flisaków kartę do bezpłatnych spływów Dunajcem.

Organizatorami sobotnich atrakcji byli: Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich, Małopolska Organizacja Turystyczna, Urząd Miasta i Gminy Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury oraz Gmina Czorsztyn.

Zarówno w Sromowcach, jak również w Szczawnicy uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z ofertą Gminy Czorsztyn oraz jej atrakcjami jak również działalnością Stowarzyszenia LGD Gorce-Pieniny, w skład którego wchodzi zarówno Gmina Czorsztyn jak również Urząd Miasta i Gminy Szczawnica. Na wspólnym stoisku promocyjnym na gości czekały nie tylko atrakcje Pienin, ale trochę słodkości i Czorsztyński Pieninek.

Sezon turystyczny rozpoczęty. Zapraszamy do nas!

Opracowanie: Aneta Markus


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 12 Lip 202429 °
19.6 °C13 Lip
21.3 °C14 Lip
19.6 °C15 Lip
19.0 °C16 Lip

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia