Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

Gminne obchody Dnia Niepodległości w Kluszkowcach

Najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem niepodległości w roku 1918 po raz kolejny uroczyście obchodzone w Gminie Czorsztyn.

Święto Odzyskania Niepodległości rozpoczęto uroczystym przemarszem do kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach. W korowodzie świętujących znalazły się liczne poczty sztandarowe, Wójtowie Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach oraz Rafał Jandura, Przewodniczący Rady Gminy Czorsztyn Stanisław Chmiel z radnymi gminnymi, sołtysi sołectw gminnych, przedstawiciele jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy Czorsztyn, Dyrektorzy placówek oświatowych oraz mieszkańcy Kluszkowiec.

Mszę Św. celebrował proboszcz o. Jacek Pawlikowski, który przypominał zebranym jak ważna jest umiejętność doceniania dobrych rzeczy, które dzieją się dokoła. Proboszcz podkreślał, że każdy z mieszkańców ma wpływ na rzeczywistość i swoją postawą może sprawić by wyglądała ona korzystniej. Ojczyznę należy budować tu i teraz, rozpoczynając od siebie samego oraz od otoczenia, w którym żyjemy. Eucharystię swoim śpiewem ubogacił dodatkowo chór parafialny "Kluszkowce" pod dyrekcją Józefa Pańszczyka.

Po zakończonej liturgii i odśpiewaniu hymnu "Boże Coś Polskę" pochód udał się pod Pomnik Nieznanego Żołnierza. Tam przemówienie wygłosił Wójt Gminy Tadeusz Wach. „Trzeba pamiętać, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim także na co dzień, wtedy gdy szanuje się symbole narodowe, czy kiedy pamięta się o ważnych wydarzeniach z życia Ojczyzny (…)” Włodarz Gminy nawiązał także do słów wygłaszanych przez proboszcza podczas homilii podkreślając jak ważne i potrzebne jest zaangażowanie miejscowej ludności w tworzenie wspólnej rzeczywistości.

Następnie pod Ponikiem Nieznanego Żołnierza złożono wiązanki kwiatów, a słowa odśpiewanej Roty zamknęły uroczystości z okazji 123 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Opr. Aneta M.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Cze 202420 °
14.9 °C23 Cze
13.5 °C24 Cze
10.3 °C25 Cze
12.4 °C26 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia