Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

GMINNE DOŻYNKI 2008

Gminne Dożynki są imprezą przechodnią. Odbywają się co roku w innej miejscowości gminy. W tym roku gospodarzami Gminnych Dożynek byli mieszkańcy Sromowiec Wyżnych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 Mszą świętą dziękczynną za plony pod przewodnictwem ks. arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. W imprezie tej wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, organizacji społecznych i mieszkańcy gminy.

Po mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł z kościoła na boisko sportowe LKS „Spływ”. Po okolicznościowym przemówieniu Wójta Gminy Waldemara Wojtaszka i wręczeniu chleba dożynkowego przez starostów Dożynek ( starosta - Franciszek Górecki – sołtys Sromowiec Wyżnych, starościna - Zofia Plewa – przewodnicząca KGW w Sromowcach Niżnych) nastąpiła część artystyczna, którą rozpoczął występ zespołu „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych, po którym pięknie koncertowała orkiestra dęta z Maniów i Kacwina. W programie występowały również zespoły regionalne:, „Lubań” z Kluszkowiec, „Podegrodzie” z Podegrodzia, „Chemlon” z Humennego ze Słowacji.

Podczas części artystycznej zaprezentowało się Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zachęcając młodzież do czynnego uprawiania żeglarstwa.

Jak co roku tak i podczas tych Dożynek odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Komisja wyróżniła wszystkie 7 wieńców dożynkowych i przyznała równorzędne nagrody pieniężne po 300 zł.

Komisja obradowała w składzie:

 • Andrzej Mikołajewicz – (przewodniczący) – prezes Oddziału Stowarzyszenia Galicyjskich Gospodarstw Gościnnych,
 • Małgorzata Piątek – radna Gminy Czorsztyn,
 • Wojciech Bednarczyk – sołtys wsi Kluszkowce.

Impreza zakończyła się zabawą ludową do której przygrywał zespól „Czar”.

Organizatorzy serdecznie dziękują za zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia: delegacjom KGW, OSP, PSFP, Oddziałom Związku Podhalan w Kluszkowcach i Maniowach, ks. proboszczowi Kazimierzowi Turakiewiczowi, radnym, sołtysom, sołtysowi Franciszkowi Góreckiemu, zespołom. Szczególne podziękowanie za przygotowanie i wydanie posiłku należą się Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych.

Dziękujemy również wszystkim sponsorom i uczestnikom Gminnych Dożynek 2008.

Tekst: J.P., W.P.
Zdjęcia: W.P.


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Cze 202420 °
14.9 °C23 Cze
13.5 °C24 Cze
10.3 °C25 Cze
12.4 °C26 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia