Zdjęcie w slajderze - Kładka rowerowo-piesza na DunajcuZdjęcie w slajderze - Trzy KoronyZdjęcie w slajderze - Jezioro CzorsztyńskieZdjęcie w slajderze - Rower na Górze WdżarZdjęcie w slajderze - Osada Turystyczna Zdjęcie w slajderze - Spływ kajakiem korytem rzeki DunajecZdjęcie w slajderze - Ścieżka rowerowa wokół Jeziora Czorasztyńskiego Zdjęcie w slajderze - Tor saneczkowy na Górze Wdżar

XXII Konkurs Potraw Regionalnych - już za nami!

Góralska muzyka, regionalne potrawy i mnóstwo dobrego humoru, w takiej atmosferze spędziliśmy niedzielne popołudnie w Sromowcach Niżnych, gdzie odbył się XXII konkurs potraw regionalnych – VII międzynarodowy.

Przybyłych gości powitał Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, jednocześnie przedstawiając delegacje z zaproszonych gmin min.: Rogoźno, Tarnowo Podgórne, Osięciny
i Krokowo oraz Kapuszany ze Słowacji, zapraszając do wspólnej zabawy.

Następnie odczytano listy gratulacyjne złożone na ręce Wójta Gminy Czorsztyn od Wójta Gminy Ochotnica Dolna oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ. O naszej uroczystości pamiętała również Krystyna Małkowska z rodziną (wnuczka Olgi Małkowskiej – założycielki Związku Harcerstwa Polskiego w Sromowcach Wyżnych), przesyłając z Bristolu na ręce Wójta serdeczne życzenia i gratulacje z okazji obchodów konkursu oraz 700 – lecia Sromowiec.  

Po oficjalnym rozpoczęciu Komisja Konkursowa w składzie:

- Regina Leja – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Rolniczych w Nowym Targu

- Teresa Wrocławiak - doradca metodyczny do przedmiotów gastronomicznych, nauczyciel z Zespole Szkół Rolnicznych w Nowym Targu

- Andrzej Mikołajewicz – specjalista w zakresie turystyki

przystąpiła do degustacji i oceny przygotowanych potraw. W tym roku prezentowało się 8 Kół Gospodyń Wiejskich, w tym: Huba, Maniowy, Mizerna, Kluszkowce, Czorsztyn, Sromowce Niżne, Sromowce Wyżne oraz Kapuszany ze Słowacji.

Przybyłe delegacje z Rogoźna, Tarnowa Podgórnego, Krokowej i Osięcin promowały swoje gminy poza konkursem i w tym roku nie brały udziału w samym konkursie, ale również przygotowały bogato zastawione stoiska ze swoimi regionalnymi potrawami, które w smakowity sposób przybliżyły nam ich region, a zwłaszcza kuchnię.

Jak się okazuje, nie tylko panie w Maniowach potrafią gotować. W tym roku po raz pierwszy mogliśmy spróbować wyrobów przygotowanych przez Gazdów ze Związku Podhalan z Maniów w składzie: Grzegorz Grywalski, Jan Bodyziak i Jan Węgrzyniak. Ciekawe czym zaskoczą nas w przyszłym roku.

Jak co roku czas umilali nam zarówno mali jak i troszkę więksi artyści. Rozpoczęliśmy od góralskiego akcentu z kapelą „Białopotocanie” oraz zespołem „Syćko gro”. Następnie zaprezentowały się nam miejscowe zespoły „Małe Flisoki” oraz „Sromowianie”. Na scenie pojawiły się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich rozbawiając, a zarazem edukując publiczność krótkimi skeczami związanymi z kulturą i tradycją naszego regionu. Występy artystyczne  oceniane były przez Komisję w składzie Pani Anna Stokłosa - Chmiel oraz Pan Mikołaj Urbaniak Dyr. Zespołu Placówek Oświatowych w Maniowach.

Czas umilał nam również  koncert zespołu „NEM” oraz „Blackout”, który nie przestraszył się deszczowych chmur i dał pokaz swoich umiejętności.

Po ogłoszeniu wyników konkursu oraz podziękowaniach złożonych przez organizatorów nadszedł czas na gwiazdy wieczoru.

Na scenie pojawił się zespół „Megitza” półfinalistka programu „Mam Talent”, która swoją radością i optymizmem wywołała uśmiech na każdej twarzy. Następnie na scenie mogliśmy gościć Mateusza Ziółko zwycięzcę „The Voice of Poland”, który zgromadził przed sceną tłum i porwał wszystkich do wspólnej zabawy. Zabawę do późnych godzin mogliśmy kontynuować przy zespole „Szaleni” z Kamienicy.

Wszystkim gościom, sponsorom oraz organizatorom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, trud włożony w organizację, a także wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok!

 


 • Przejdź do BIP
 • Przejdź do ePUAP
 • Przejdź do GISON
 • Przejdź do eUrząd

Urząd Gminy Czorsztyn

 • 34-436 Maniowy, ul. Gorczańska 3
 • (18) 275 00 70,
  (18) 275 00 71,
  (18) 275 09 82,
  fax: (18) 275 09 87 wew.177
 • gmina@czorsztyn.pl

Pogoda

Czorsztyn

Dziś 22 Cze 202420 °
14.9 °C23 Cze
13.5 °C24 Cze
10.3 °C25 Cze
12.4 °C26 Cze

Kalendarz wydarzeń

Zobacz wszystkie wydarzenia

Jakość powietrza

Ekointerwencja

Program Czyste Powietrze

Galeria

Przejdź do zakładki galeria

Fotowydarzenia

Przejdź do zakładki fotowydarzenia